Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Aralık vadeli kontrat açılış seansında bir önceki seans kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 5.286,75 seviyesinden işlem gördü.

Dün dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 5.274,25 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında yatay seyretti.

Analistler, ABD’de işgücü piyasasındaki yavaşlama sinyalleri ile küresel borsaların toparlanma eğiliminde olduğunu belirterek, gözlerinin bu yıl açıklanacak Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi verilerine çevrildiğini söyledi. bugün ülke.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki hafta gerçekleştireceği para politikası toplantısı öncesi makroekonomik bilgilerden alınacak sinyallerin değerinin arttığına değinen analistler, işgücü piyasası ve enflasyon verilerinin piyasa üzerindeki etkisinin arttığını belirtti. piyasalar güçlüydü.

Analistler, endeks sözleşmesinde teknik olarak 5.300 ve 5.370 seviyelerinin direnç, 5.250 ve 5.5220 puanlarının ise takviye konumunda olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu