Haber

Maçoğlu’na sürpriz rakip! ‘İmamoğlu böyle olması gerektiğini söyledi’ dedi ve adayını açıkladı

31 Mart yerel seçimleri öncesinde siyasi partiler aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. CHP’nin birçok il ve ilçe adayı açıklanırken, TKP’li Mehmet Maçoğlu’nun yarıştığı Kadıköy’de hangi ismi aday göstereceği merak konusu. Kulislerde CHP’nin Tülin Hadi ismine odaklandığı söyleniyor.

KADIKÖY’DE MAÇOĞLU SÜRPRİZİ

Kamuoyunda “Komünist Belediye Başkanı” olarak bilinen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) İstanbul Kadıköy belediye başkan adayı oldu. CHP’nin kalesi olarak görülen oyların bölünebileceği yönündeki söylentiler ortaya çıktı. Bu nedenle CHP’nin Kadıköy için seçeceği isim merakla bekleniyor.

CHP TÜLİN HAYDİ İSMİNE YAKIN

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP’nin Kadıköy’de Mimar Tülin Hadi’yi aday göstereceğini söyledi.

Yarkadaş kulis bilgisinde verdi “Kadıköy için pek çok isim incelendi, araştırıldı. Cuma günü aldığım bilgiye göre CHP’nin Kadıköy adaylığı için mimar Tülin Haydi’nin ismi değerlendiriliyor. Mimar Tülin Haydi aynı zamanda Kent Konseyi Başkanı olarak da görev yapıyordu. İmamoğlu, bir yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazandıktan sonra, “İki üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştı. Caddebostanlı ve Kadıköylüdür. CHP kulislerinde ilk kez duyacağınız isim budur. İmamoğlu, Kadıköy’ün kentle ve kadınla ilgili olması gerektiğini söyledi.”söz konusu.

TÜLİN HADİ KİMDİR?

Tülin Hadi, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini 1987 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nde tamamlayan Hadi, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre Bernard Blauel’in Londra’daki ofisinde, ardından bir süre Turgut Cansever’in yanında çalıştı. sırasında.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu