Haber

Engin Günaydın’ın yazıp yönettiği ‘Hücreler’ adlı oyunun galası yapıldı.

Başrollerini Cengiz Bozkurt, Şinasi Yurtsever, Nilperi Şahinkaya, Kubilay Aka, Deniz Cengiz ve Gökçen Gökçebağ’ın paylaştığı, ünlü oyuncu Engin Günaydın’ın yazıp yönettiği “Hücreler” adlı oyunun galası Maximum Uniq’te yapıldı.

Sanat ve sinema dünyasından birçok ismin katıldığı gala gösteriminin ardından basın toplantısında konuşan Günaydın, bu tiyatro oyununu 20 yıl önce yazdığını belirterek, “İyi bir eser ortaya koyarsanız, üzerinde çok çalışırsanız, Dikkatli ve konsantre olursanız karşılığını alırsınız. Önemli olan dikkatli çalışmaktır diye düşünüyorum. Bunda bir sakınca yok.” “Hiç yoktu.” söz konusu.

Günaydın, “Kısacası sahnede aklımda olanı gördük. Gerisi seyirciye kalmış.” dedi.

Cengiz Bozkurt, keyifli bir gala performansı sergilediklerini kaydederek, “Projemiz son derece kalabalık bir ekip tarafından hazırlandı. Selamlama kısmında sahneye sığamadık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, çok katılım oldu. Bu çabanın seyirci tarafından ödüllendirileceğini umuyorum.” İfadesini kullandı.

Oyun üzerinde yaklaşık bir ay çalıştıklarını anlatan Bozkurt, “Engin’in 20 yıl önce yazdığı, askıda kalan ve gün yüzüne çıkan bir oyun bu.” değerlendirmesini yaptı.

Şinasi Yurtsever, “Hücreler”in uzun zamandır Engin Günaydın’ın hayali olduğunu da belirterek, “Burada herkes bu hayali hayata geçirmek için bir araya geldi. Prova sürecinden sonra Engin’in aklındaki her şeyi hayal ettiğimizi düşündük. Bugünkü prömiyer performansı bizim için özellikle heyecan vericiydi.” memnun kaldım.” dedi.

Oyunda kısa süreli rol almasına rağmen çok şey öğrendiğini belirten Kubilay Aka, “Ustaların yanında olmaktan çok mutluyum. Benim için çok güzel bir konservatuar oldu. Oyunda çok eğlendim. Oyunun çok küçük bir bölümünde yer aldığım için herkesi izleme ve vakit geçirme fırsatım oldu.” dedi.

“Hücreler” oyunu 8 ve 9 Şubat’ta Maximum Uniq’te yeniden sahnelenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu