Haber

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun uluslararası mahkemelerde yargılanacağı günlerin yakın olduğunu söyledi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Havadan atılan fosfor bombalarının kullanılması savaş suçudur. Netanyahu’nun uluslararası mahkemelerde yargılanacağı günler yakındır.” söz konusu.

Kılıç, partisinin Nevşehir İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Lideri Abdulgani Altınışık ve partililerle görüştü.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıç, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik baskınlarının soykırım suçu olduğunu belirtti.

Kılıç, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun soykırım suçundan uluslararası ceza mahkemesinde yargılanması gerektiğini söyledi.

Gazze’de halkın üzerine 12 bin ton bomba yağdırılmasının kabul edilemez olduğunu belirten Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Havadan atılan fosfor bombalarının kullanılması savaş hatasıdır. Netanyahu’nun uluslararası mahkemelerde yargılanacağı günler yakındır. O günleri göreceğiz. İşbirlikçileri aynı mahkemelerde aynı hükümlerle yargılanacak. Yaptıkları yanına kalsın.Biz üzerimize düşeni yapmakla yükümlüyüz.İslam dünyası ve bu ülkelerin liderleri İsrail’e karşı harekete geçmek ve uluslararası toplumu harekete geçirmekle yükümlüdür.Arap ülkeleri ve İslam İşbirliği Teşkilatı kapatılmasına yer vermedi. Petrol vanaları ya da doğalgaz üretiminin kısıtlanması gündemde. İnsanlık BM Güvenlik Konseyi’ne güvenini kaybettiğinde, güven tamamen yok olduğunda bu uluslararası kurumlar anlamını yitirecek. O zaman “Dünyanın hiçbir yerinde katliamı durduracak organize bir güç kalmayacak.” dünya.”

Bir gazetecinin yerel seçimlerde ittifak yapıp yapmayacaklarına ilişkin sorusu üzerine Kılıç, seçimlere kendi adayları ve logolarıyla katılacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu