Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı 81 ilde denetimleri tamamladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı 3 hafta süren kontroller sona erdi. Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü, merkez ilçe ve 7 ilçede 34 müfettişle 799 yerde denetim yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, yıl boyunca rutin olarak gerçekleştirdiği risk bazlı kontrol ve denetimlerin yanı sıra farkındalığı artırmak amacıyla 81 ilde 3 hafta boyunca eş zamanlı olarak yoğun kontroller gerçekleştirdi. Gıda kaynaklı salgınların önlenmesi ve toplu gıda tüketiminin gerçekleştiği yerlerde hızlı önlem alınması amacıyla restoran, restoran, kafe, otel gibi toplu tüketim yapılan yerlerin kayıtlı olup olmadığı, izlenebilirlik koşullarını sağlayıp sağlamadığı kontrolleri yapıldı. temel teknik, hijyen ve koruma şartlarına uyulup uyulmadığı.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de 34 müfettişle birlikte bölgeye indi. Düzce Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun’un da katıldığı 3 hafta süren denetimde ekipler, 7 ilçe ve kent merkezindeki restoran, kafeterya ve otel gibi 799 toplu tüketim işletmesini denetledi.

Düzce’de gıda denetçileri tarafından Ocak 2023’ten bu yana toplam 3 bin 744 gıda kontrolü yapılırken, kontrollerde 23 işyerine toplam 248 bin 647 TL idari para cezası kesildi. – DÜZCE

bayindirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu