Teknoloji

Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanlar: Ücretsiz Oyunlar Listede

Dolar kararının yadsınamaz etkisi Steam Türkiye’nin en çok satanlar listesini şekillendirmeye devam ediyor. Bu hafta çoğunlukla ücretsiz yapımların yükselişe geçtiği listeye gelin hep birlikte göz atalım.

1. Listenin lideri elbette Counter-Strike 2.

Geçtiğimiz haftalarda büyük bir yükselişle yerini War Thunder’a kaptırsa da onu geri almayı başaran CS2, yine listenin başında yer alıyor. Ücretsiz olarak oynanabilen oyunun aynı zamanda pahalı bir elit statüsüne sahip olduğunu ve oyun içi pazar açısından oldukça aktif olduğunu hatırlatmakta fayda var.

2. PUBG’ye olan sevgimiz yeniden tazelendi.

Oynaması tamamen ücretsiz olan diğer oyunumuz PUBG: Battlegrounds’un aslında ilk beş müdavimlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Harita ve içerik güncellemeleriyle oyuncuların dikkatini çekmekte zorluk çekmeyen PUBG: Battlegrounds, aradan geçen yıllara rağmen hala popülerliğini koruyor.

3. EA Sports FC 24 her zaman olduğu gibi tezini sürdürüyor.

69,99$ fiyatına rağmen çıktığı günden bu yana hep ilk beşte yer almayı başaran oyun, ne kadar sadık bir oyuncu kitlesine sahip olduğunu da kanıtlıyor. Geçen haftaya göre bir sıra gerilese de EA Sports FC 24’ü sıralamada daha uzun süre göreceğiz gibi görünüyor.

4. Bu oyunu bu kadar seveceğimizi kim tahmin edebilirdi?

Tabii ki 2023 yılının son sürprizi Lethal Company’den bahsediyoruz. Co-op korku oyunlarının mantar gibi kaybolmaya başladığı bir dönemde oyun, benzerlerinden önemli farklılıklarıyla öne çıkmayı başardı ve hala oyuncuların ilgisini kaybetmedi.

5. Listedeki bir diğer tamamen ücretsiz oynanabilen oyun ise War Thunder.

Daha birkaç hafta önce CS2’nin liderliğini almayı başaran War Thunder, geçen hafta listeye altıncı sıradan dahil olmuştu ancak bu hafta yerini bir sıra daha ileri taşımayı başardı. Oyunculara 2. Dünya Savaşı dönemine ait savaş araçlarıyla aksiyona dahil olma fırsatı sunan oyun ülkemizde oldukça popüler.

Listenin geri kalanı şu şekilde:

  • Savaş Gemileri Dünyası

  • Apex Efsaneleri

  • Görev çağrısı

  • Kara Çöl

  • Dota2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu