Ekonomi

Sosyal yardımlarda memur maaşı artış oranında artış yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödenen Sosyal ve Ekonomik Temel (SED) tedbirini bu ay memur maaşlarına yapılan zam oranında artırdıklarını ve toplam 584 milyon 118 bin 187 lira yatırdıklarını bildirdi. liralar hesaplara yattı.

Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirilmesi olduğunun altını çizdi. Bu amaçla ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek sağladıklarını belirten Göktaş, SED ödemesi ile ihtiyaç sahibi ailelerdeki 165 bin 201 çocuğun masraflarını karşıladıklarını anlattı.

Aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukları aileleri ile birlikte geleceğe hazırlamaya büyük önem verdiklerini belirten Bakan Göktaş, çocukların ekonomik ilişkiler nedeniyle ailelerinden kopmalarının önüne geçmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Yüzde 17,55 oranına göre

Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul ve diğer giderlerini karşılamak için ödenen SED tedbirinin, 2023 Temmuz ayı için belirlenen memur maaş artışı ve enflasyon oranından oluşan yüzde 17,55 oranı üzerinden hesaplandığını belirterek, ve ailelere ödenir.

Bakan Göktaş, her yıl ocak ve temmuz aylarında SED’in yeniden belirlendiğine işaret ederek, “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz SED tutarlarını memur maaşına yapılan zam oranında artırdık ve 584 milyon 118 bin 187 TL hesaba yattı.” terimini kullandı.

haberyahyali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu