Haber

Sinan Ateş suikastı soruşturmasında tutuklanan MHP’li Köktürk, cinayetten 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 1 yıl yattı.

Eski İdeal Ocakları lideri Sinan Ateş’in Ankara’da düzenlenen silahlı baskın sonucu öldürülmesinin ardından tutuklanan MHP İstanbul İl İdare Meclisi Üyesi Ufuk Köktürk’ün 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasına rağmen bir yıl cezaevinde kaldığı ortaya çıktı. 2013 yılında bir öğrenciyi öldürmekten.

Sinan Ateş’in öldürülmesinin ardından tutuklanan Köktürk’ün, 2013 yılında bir öğrenciyi bıçaklayarak öldürmek suçundan tutuklu yargılandığı sırada serbest bırakıldığı öğrenildi. Ardından 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Köktürk, bir daha tutuklanmadı. .

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre, Suikastın azmettiricisi Doğukan Çep’e para gönderdiği ortaya çıkan Köktürk, 16 yaşındaki Kahraman Kaya adlı lise öğrencisini öldürmekten 2013 yılında tutuklandı. Köktürk, 20 Kasım 2014’teki karar duruşması öncesi “şaşırtıcı bir şekilde” tahliye edildi. Tahliye kararı; Gerekçe olarak “sanığın tutukluluk süresi”, “delillerin toplanması” ve “dosyanın temyiz aşamasında geçireceği olası süre” gösterildi.

Köktürk, bir ay sonra görülen karar duruşmasında “haksız tahrikle cinayet işlemek” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Köktürk tutuklanmadı. Yargıtay, 2018 yılında davanın “Aile Bakanlığı’na bildirilmemesi” nedeniyle kararı bozdu. Yerel mahkeme aynı kararı vermesine rağmen, Köktürk karar onanmadığı için cezaevinden firar etti.

Köktürk’ün 2013 yılında cezaevindeyken Doğukan Çep ile tanıştığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu