Haber

Seçimde kimseyi desteklemeyeceklerini söyleyen Perinçek, 1 haftada ağzını değiştirdi.

14 Mayıs seçimlerine iki gün kala Haberler.com’a konuk olan Doğu Perinçek, seçimde kimseyi desteklemeyeceklerini söyledi. Perinçek bir hafta içinde fikrini değiştirdi.

“ÇÖZÜM YOK”

Perinçek, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur, “Bu seçimde cumhurbaşkanı olarak kimi destekleyeceksiniz?” sorusuna, “Hiç kimse. Çünkü hiçbiri çözüm değil. Sistem içinde çözüm yok. ABD ile işbirliği yapsam mı, ABD’nin dayattığı programlarla mı, Ukrayna’yı Ukrayna’da destekleyerek mi, yoksa Suriye’nin kuzeyinde mi, ABD ile işbirliği yapsam mı?” Suriye ve İran’ın Türkiye’de bunun ortasında bocalayarak, ABD’nin yarattığı sıcak para ekonomisinden kurtulamayarak bir çözümü yok. Dolayısıyla mevcut cumhurbaşkanı adayları çıkmazı temsil ediyor.”

“ERDOĞAN TÜRK CEPHESİNDE”

Partisinin 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlere ilişkin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği Merkez Karar Toplantısı’nda konuşan Doğu Perinçek, ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini söyledi.

Perinçek yaptığı konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ve PKK ile işbirliği yaptığını savunarak; Erdoğan’ın oy kullanmaya davet edilmesinin vesilesini de, “Erdoğan, dost-düşman dengesi politikasına ve Batı kontrolündeki ekonomideki dalgalanmalara rağmen emperyalist planların hedefidir. Türk cephesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu