Teknoloji

Savunma Bakanı Pistorius: Almanya kendini savunmaya hazır değil

Göreve geldiğinden bu yana sık sık Almanya’nın ‘savaşa hazır’ olması yönünde çağrıda bulunan Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius’unRusya ve diğer aktörlerin oluşturduğu tehditlere karşı hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi.

Avrupa’da barışın ‘artık inkar edilemez bir kesinlik olmadığı’ uyarısı Pistorius’unAlmanya ve diğer NATO müttefiklerinin karşılaştığı değişen güvenlik sorunları nedeniyle Bundeswehr’in rolünün de değiştiğini ekledi.

Pistorius’unAyrıca, 2011 yılında Almanya’da kaldırılan zorunlu askerlik hizmetinin yeniden üretilmesi konusunda halka açık bir tartışma davet etti ve bu yönde atılan herhangi bir adımın seçmenlerin çoğunluğunun desteğini alması gerektiğini söyledi.

Moskova, rastgele Bir NATO ülkesine tehdit oluşturmuyorAncak kendi çıkarları açısından tehlikeli olabilecek hareketleri göz ardı etmeyeceğini defalarca vurgulamış, aynı zamanda eşit şartlarda diyaloğa açık olduğunu ve Batı’nın Avrupa’yı askerileştirme politikasından vazgeçmesi gerektiğini ifade etmiştir.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinRusya’nın Kuzey Atlantik İttifakı ile doğrudan askeri çatışma istemediğini ancak birileri isterse Moskova’nın buna hazır olduğunu da vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu