Yaşam

Red Bull Dance Your Style Dünya Finalini Japon dansçı D Soraki kazandı

Hip hop, popping ve house gibi tüm sokak danslarını içeren bir dans yarışması olan Red Bull Dance Your Style’ın 2022 Dünya Finali, 10 Aralık Cumartesi günü Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlendi. Türkiye’yi Biser Bayram Memnun ve Akay Üstünel’in temsil ettiği yarışmanın galibi Japon dansçı D Soraki oldu. Her yıl dünyanın en yetkin dansçılarını belirlemek için düzenlenen Red Bull Dance Your Style dünya finalinden kesitler. Red Bull Dansı TikTok hesabında görüntülenebilir.

 

İzleyicilerin dansçıları delegasyon olarak oyladığı yarışma Red Bull Dance Your Style’ın dünya finali renkli görüntülere sahne oldu. 30’dan fazla ülkede 130 farklı lokasyonda yapılan elemelerde birinci olan 60’tan fazla dansçı arasından seçilen ve yarışa özel davetle de katılan 16 finalist Red Bull’dan seçildi. Dance Yours, 10 Aralık Cumartesi günü saat 21.30’da Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde gerçekleştirildi. Style’ın 2022 Dünya Finallerinde sahneyi salladı. Dünyanın en iyi dansçılarını hem yerçekimiyle hem de birbirleriyle izleme fırsatı sunan yarışmada Türkiye’yi Biser Bayram Memnun ve 2021 birincisi Akay Üstünel temsil etti.

 

Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde dansçılar, punk ve pop’tan rap ve klasiklere kadar çeşitli türlerdeki hit ve beklenmedik müziklerdeki yeteneklerini sergilediler. Los Angeles merkezli ünlü dans grubu Kinjaz’ın da sahne aldığı finalde Japon D Soraki ile Nijerya Kralı Davinci karşı karşıya geldi ve birbirlerine meydan okudular. Tüm biletlerin tükendiği Montecasino’da seyircilerin nefeslerini tutarak izlediği final karşılaşmasının sonunda yarışmanın galibi seyircilerin oylarıyla 19 yaşındaki genç dansçı D Soraki oldu.

 

Red Bull Dance Your Style 2022’nin galibi olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu ifade eden D Soraki, “Bu benim için çok önemli bir an. Herhangi bir stratejim olmadan sadece duygularıma ve müziğime göre dans etmek ve eğlenmek istedim. Ancak buraya kazanmak için geldim ve kazandım, bu yüzden tarif edilemez derecede mutluyum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu