Haber

Özgür Özel’den Erdoğan’a ‘efendim’ yanıtı

CHP Lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine “Özgür Efendi” demesine ilişkin, “Özgür Efendi demek kötü bir şey değil. Ama bir şey söyleyecekse emeklilere bir şey söylemeli, önce kendisi söylemeli” dedi. Bu 10 bin lirayı asgari ücret seviyesine çıkarın.” .

Özel, Çankaya Belediyesi Abidinpaşa Konağı Milli Mücadele Müzesi’nin açılış programına katıldı.

‘MİNİMUM FİYAT DÜZEYİ, EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI OLSUN, BEN ONA ŞÖYLE CEVAP VERECEĞİM’

Müzeden ayrılırken basın mensuplarının sorusunu yanıtlayan Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine “Özgür Efendi” diye hitap etmesiyle ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Emekliler onlardan müjdeli haber bekliyor. Bu kadar düşük emekli maaşı ve bu kadar yoksullukla baş başa kaldığında bana ne isim vereceğini düşünüyor. ‘Özgür Efendi’ demeyi düşündü, düşündü ve uygun gördü. Vallahi, Ona Efendi demek kötü bir şey değil. Yıllarca, aylarca düşündüm, “Usta lakabını bana söylenecek kelime olarak düşündüyse ve bulduysa, bu bizim ustalığımızdandır.”

En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılmasını isteyen Özel, “Ama bir şey söyleyecekse emeklilere de söylemeli, öncelikle bu 10 bin lirayı asgari ücret seviyesine çıkarın” dedi. Asgari ücret seviyesi 17 bin 2 lira en düşük emekli maaşı olsun, o zaman cevap verilecek, “Ben sana vereceğim” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu