Haber

Muğla Büyükşehir vektörle boğuşuyor

MUĞLA (İGFA) – Sivrisinek ve karasinek gibi diğer canlılara çim sineği ve yeşil sinek gibi diğer canlılara karşı ekolojik sisteme zarar vermemek adına müdahale etmeyen gruplar, bu cinslerin vektöre dahil olmadığı konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. .

Muğla Büyükşehir Belediyesi vektör çalışma grupları, sakin sularda üreyen sivrisineklere karşı sistematik saha tarama çalışmaları yürütüyor. Sivrisineklerin üreme kaynağının bulunması, kaynağın ortadan kaldırılmasına yönelik fiziki tedbirlerin alınması, vatandaşların bilgilendirilmesi ve sivrisinek larvalarının olgunlaşması ve çoğalmasını önlemek amacıyla larvisit uygulaması yapılmaktadır. Gelen talep ve şikayetlerin analizi için adres odaklı alanı tarayan ekipler, sivrisinek üreme kaynaklarının en az yüzde 80’inin lağım çukurları, mutfak eşyaları, tencereler, suluklar, su saklama kapları veya bidonları, süs havuzları vb. olduğunu tespit ediyor. .ve vatandaşları bilgilendirin. Ekipler de kültürel çaba kapsamında; Sivrisineklerin sakin sularda ürediği, karasineklerin çöp, gübre vb. ortamlarda ağzı açık olarak ürediği, organik atıklardan ürediği ve bit-pire-kene türü parazitlerin evcil hayvanlardan kaynaklandığı konusunda da bilgilendirme çalışmaları yapmaktadır. dış parazit uygulamayın.

Vektörel gruplar mayıs ayı itibari ile gün batımı ile birlikte il genelinde ULV (araç üstü soğuk sisleme) uygulamasına başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu