Ekonomi

Kırklareli’nde biçerdöver hasat fiyatları arttı

Kırklareli’nde biçerdöver hasat fiyatlarına zam yapıldı.

Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan yaptığı yazılı açıklamada, İl Danışma Hasat Kurulu kararı ile artan mazot fiyatları nedeniyle hasat fiyatlarının yükseldiğini belirtti.

Komisyonun biçerdöver hasat fiyatlarına 20 liralık ek zam yaptığını belirten Şaylan, kent merkezi ve Kofçaz ilçesinde dekar başı 160 lira olan fiyatların 180 liraya çıkarıldığını kaydetti.

Lüleburgaz ve Vize ilçelerinde dekarı 200 liradan hasadın gerçekleştirileceğini belirten Şaylan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Artan mazot fiyatları nedeniyle çiftçimizin maliyetleri bir kat daha arttı. Bu nedenle biçerdöver ile hasat fiyatlarına zam yapıldı. Fiyatlarda yeni düzenleme ile dekara KDV dahil 20 lira zam sağlandı. Buğdayın büyük bir bölümü hasat edilirken, kalan hasatlar yeni fiyattan gerçekleştirilecek.”

Lüleburgaz Belediye binası ‘deprem riski’ gerekçesiyle boşaltıldı

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, hizmet binasının deprem riski taşıdığı için boşaltıldığını belirtti.

Gerenli, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Lüleburgaz Belediyesi hizmet binasını dayanıklılık testinden geçirdiklerini belirtti.

Test sonuçlarının negatif çıktığını belirten Gerenli, binanın deprem riski taşıdığını kaydetti.

Hizmet binasını boşalttıklarını belirten Gerenli, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Birimlerimizi farklı bölgelere taşıyarak yeni hizmet noktalarında hizmet vermeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Lüleburgaz Yıldızlar Kadın Akademisi’nde olacak. Diğer birimlerimiz ise Lüleburgaz Yıldızlar Sanat Akademisi, Kongre Meydanı, eski itfaiye ve servis şantiyesinde hizmet verecek. Vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu