Teknoloji

Kadın iPhone’u çalmak için güvenlik kablosunu böyle kemirmeye çalıştı

Gizli tüneller kazmak ve tavanlardan atlamak, hırsızların değerli eşyaları çalmaya çalıştığı sayısız garip yollardan biridir. Ancak bir kadının bir mağazanın hırsızlık önleme kablosunu ısırıp yepyeni bir iPhone 14 Plus ile kaçacağı anı kimse beklemiyordu.

İnanılmaz görüntülerde, sadece ‘ kiu ‘ olarak bilinen kadın, Çin’in güneydoğusundaki Fujian’daki bir mağazada cihazlara göz atarken görülüyor. MacBook’a benzeyen cihazı inceledikten sonra dönüp 7.000 yuan fiyatındaki en son iPhone modeline bakıyor. Daha sonra Qiu’nun cihazı birkaç saniye incelediği ve ardından beklenmedik bir şekilde cihazı ağzına götürüp kabloyu kemirdiği görülüyor.

South China Morning Post’un haberine göre mağazanın alarmı çalmasına rağmen bu durum ilk başta mağaza personeli tarafından fark edilmedi. Ancak Sina News, Qiu’nun mağazadan ayrıldığını bildirdi 30 dakika sonra tutuklandıargüman bildiriyor

Qiu, kendi iPhone’unu kaybettikten sonra bu iPhone’u satın almak istese de iddialara göre yetkililere fiyatların kendisini caydırdığını söyledi. Qiu’nun şu anda gözaltında tutulduğu ve soruşturma altında olduğu biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu