Yaşam

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, hastane sınıfında okuyan Başboğa’yı ziyaret etti.

Esenyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yüsranur Başboğa, tedavi gördüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Bakanımız Mahmut Özer’in katılımıyla düzenlenen karne töreninde üniversite sınavına hazırlanmak istediğini belirtti. . Bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı öğrenciyi tekrar ziyaret ederek bakanlığın hazırladığı tablet ve yardımcı kaynakları takdim etti. Yazıcı, öğrencinin üniversiteye hazırlık sürecinde İstanbul Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından takip edileceğini belirterek; Rehberlik çalışmaları, kazanım değerlendirme uygulamaları ve TYT-AYT uygulamaları ile öğrencilere her türlü desteğin verileceğini anlattı.

Yazıcı, ziyareti sırasında fizik tedavi gördüğü için hastane sınıfında eğitimine devam eden Başboğa’ya tablet bilgisayar ve yardımcı kitaplar hediye etti. Başbuğa’yı hem yakından takip etmek hem de desteklemek istediklerini söyledi.
Başbuğa’ya yerleşmek istediği programda destek olacaklarını belirten Yazıcı, “Özellikle bakanlığımızın hazırladığı ve bu yıl ilk kez dağıtılan ek kaynak kitaplarını kendisine getirdik. Yine tüm bilgileri kendisine getirdik. Bakanlığımızın hazırladığı soru kaynakları, kitapçıklar ve İstanbul’da yürüttüğümüz hazırlık çalışmaları hakkında ailemizle birlikte. Şimdi bu süreçte Bakanımızın kendisine hediye ettiği tableti hediye ettik.” dedim.

Hastanede kalmak zorunda olan öğrenciler için İstanbul’da 15 hastanede açılan program sayesinde eğitim verildiğini belirten Yazıcı, öğrencilerin eğitimden kopmaması için çalıştıklarını söyledi.

Hemen taburcu olan öğrenciler nedeniyle hastane dersliklerindeki öğrenci sayısının değişken olduğunu ifade eden Yazıcı, “Ancak şu anda 80 kişilik kapasitemiz var. Öğrencilerimiz ve öğrencilerimiz için çok özel bir ortam oluşturuldu. Öğretmenlerimiz Hastane dersliğimiz ile görsel sanatlar ve müzik atölyemiz bulunmaktadır.Öğrencilerimiz, Hastane dersliklerinde eğitimlerini almaktadırlar ancak derse devam edemeyecek durumdalarsa yataklı eğitimlerini bizzat alabilirler. ” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu