Haber

İsrail güçleri Batı Şeria’ya baskın düzenledi: 1 ölü, 8 yaralı

– İsrail güçleri Batı Şeria’ya baskın düzenledi: 1 ölü, 8 yaralı

BATI BANKASI – İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’daki Tulkarm mülteci kampına açtığı ateş sonucu 1 Filistinli öldü, 8 kişi yaralandı.

İsrail askerleri, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Tulkarm mülteci kampına baskın düzenledi. Baskın sırasında Filistinliler ile İsrail askerleri arasında tansiyon yükseldi. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin gerçek mermi kullandığı ve 24 yaşındaki Mahmud Jarad’ın İsrail askerleri tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi. Açıklamada, 8 Filistinlinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Görgü tanıkları, İsrail askerlerinin mülteci kampındaki onlarca eve baskın düzenlediğini ve Filistinli protestocular ile İsrail askerleri arasında şiddetli çatışmaların çıktığını belirtti.

İsrail ordusu, İsrail’e karşı bir baskın düzenleyen veya planlayan Filistinlileri tutuklamak için Batı Şeria’daki kasaba ve şehirlere baskınlar düzenliyor. Yılbaşından bu yana İsrail işgal güçleri tarafından en az 220 Filistinli öldürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu