Haber

İlk ulusal tenis turnuvası 115 tenisçinin katılımıyla Elazığ’da başladı.

– İlk ulusal tenis turnuvası 115 tenisçinin katılımıyla Elazığ’da başladı

ELAZIĞ – 4 gün sürecek olan Harput Kupası Türkiye’nin dört bir yanından 115 sporcunun katılımıyla başladı.

gençlik ve Spor Sağlık Bakanlığı himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonu ile Elazığ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda tenis turnuvası düzenlendi. Elazığ’da ilk kez düzenlenen ‘Harput Kupası’ adlı turnuva kapsamında ilk kortej yürüyüşü tarihi Harput Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Sara Hatun Camii Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Vali Ömer Toraman ve Türkiye Tenis Federasyonu Cengiz Durmuş, halk oyunları gösterisinin sergilendiği alanda gösteri maçı yaptı. Turnuvanın 4 gün süreceği bildirildi.

Açılış programına Vali Ömer Toraman ve Tenis Federasyonu Cengiz Durmuş’un yanı sıra Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Demirdağ, antrenörler ve sporcular katıldı.

Güzel bir etkinlikte bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Ömer Toraman, “Elazığ olarak buna ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Elazığ spor tesisleri altyapısı açısından Türkiye’nin önde gelen illerinden biri. Zamanla birçok spor dalına da hizmet veren tesislerin kurulması burada esas olan, müessesenin genişletilmesi, sporla uğraşan insan sayısının arttırılması ve ülkeler arasında sporun her dalında yetenekleri ölçüsünde gayret gösterebilecek sporcular yetiştirmektir. Bu nedenle federasyon bazında, kulüp oluşumu ve sporcu yetiştirme konusunda her alanda işbirliği içinde çalışmaya devam ediyoruz. Elazığ’da bir tenis turnuvasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Cengiz Durmuş, “Bugün Harput Kupası olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde ve il protokolü kapsamında Elazığ’da ilk kez bir turnuva düzenliyoruz. Türkiye Tenis Federasyonu olarak bir Bu işi gerçekleştirmek için hedefleri, hayalleri, hayalleri ve stratejileri olan bir federasyon” diyen Özcan, “Bizim inancımız şu ki, Türkiye’nin her köşesinde çok yetenekli gençlerimiz var. İmkan verilirse, bu gençlere ulaşılırsa, gerçek eğitim ve doğru planlama yapılırsa, bu gençler dünyanın en güzeli olmaya adaydır. Her şeyden önce onlara bu şansı vermektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu