Haber

Gazeteci İsmet Demirdöğen hayatını kaybetti

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) eski üyesi Gazeteci İsmet Demirdöğen, bir süredir tedavi gördüğü hastanede kanser nedeniyle yaşamını yitirdi.

9 Nisan 1960 yılında Tunceli’nin Hozat ilçesinde dünyaya gelen Demirdöğen, ilköğrenimini Hozat İlkokulu ve Ankara Yıldırım Beyazıt Ortaokulu’nda, ortaöğrenimini Etlik Lisesi’nde tamamladı.

Demirdöğen, 1978 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden o zamanki Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1978 yılında Türkiye Süt ve Süt Sanayi A.Ş.’de satınalma memuru olarak çalışma hayatına başlayan Demirdöğen, üniversiteyi bitirdikten sonra memurluktan istifa etti.

Gazeteciliğe ANKA Haber Ajansı’nda muhabir olarak başlayan Demirdöğen, 1991-1993 yıllarında Kültür Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulundu.

Demirdöğen, çeşitli gazete, dergi, ajans ve kanallarda muhabirlik, meclis başkanlığı, haber yönetmenliği, haber koordinatörlüğü ve Ankara temsilciliği görevlerinde bulundu.

Bu süreçte çeşitli kanallarda programlar yapan Demirdöğen, 2013 yılında CHP Meclis Grubu’na basın danışmanı olarak atandı.

Eski RTÜK üyesi olan Demirdöğen, 1996-2003 yıllarında Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanlığı yaptı.

Kanser nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Demirdöğen, evli ve iki çocuk babasıydı.

Gazeteci İsmet Demirdöğen’in cenazesi yarın saat 12.00’de Oran’daki cemevinde yapılacak törenin ardından Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu