Haber

Fuat Oktay: Böyle laf olmaz! asla izin vermeyiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen illerde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği enkaz sayısının 200’ün altına düştüğünü söyledi.

Fuat Oktay’ın açıklamalarından değerli başlıklar;

(Deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetlerinin durdurulduğu iddiası) Bu tür şeyler lafta değil, asla olmasına da izin vermeyeceğiz.

Yıkılmaya devam eden bina sayısı 200’ün altına düştü. 177.000’in üzerinde çadır kuruldu.

10 bin TL nakdi yardım hasarsız binaları kapsamıyor.

Refakatsiz çocuğumuzun sayısı 1589. Ailesine teslim olmak isteyen çocuk sayısı ise 953. Aynı şekilde Aile Bakanlığımız da takibini yapıyor. Aşk Evleri gibi çocuk birimlerimiz var. 80 çocuk var. Bunlardan 1342 tanesini tespit ettik.

Çocuklarımızla ilgili son durum bu. Aile Bakanlığımıza da açık bir şekilde talimat verdik. Cumhurbaşkanımızın talimatıdır, duygu yükümüz her birimiz için en üst düzeydedir. Allah ailelerimizi korusun diyorum. Çocukları çok ağır bir halde yanına almak istiyor. Ama bu hadisenin hararetinde çocuklarımızı ailelere teslim etmeden önce ailelerin kimliği, geçmişi, geleceği hakkında araştırma yaptığımızdan ve çocuğumuzun güven içinde olacağından emin olduktan sonra verilebilir. Aile Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalar da bu çerçevededir.

Süreksiz akomodasyon kısmını tartıyoruz. tahliye süreci devam ediyor. 375.000 kişi tahliye edildi. Afetzedelerin gittikleri il ve ilçelerde de çalışmalarımız yoğunlaştı.

detaylar geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu