Ekonomi

Fiyat üreticiyi memnun etti Çukurova’da limon hasadı

– Fiyat üreticiyi memnun etti, Çukurova’da limon hasadı

ADANA – Geçen yıl Türkiye’nin üretim merkezlerinden Adana’da üreticiyi üzen limonun üreticisi bu yıl 7.5 TL’ye alıcı bularak sevindirdi. Bazı üreticiler hasadı türküler eşliğinde yaptı.

Geçen yıl 25 kuruş ile 3 TL’nin ortasında alıcı bulan limon, bu yıl üreticinin yüzünü güldürdü. Adana’nın Kozan ilçesinde Türkiye’ye ve yurt dışına ihraç edilen limonlarda hasat başladı. Tarım işçileri hasadı türküler eşliğinde yaptı. İlçedeki bahçede 7,5 TL’ye alıcı bulan üreticiler sevindirdi. Turunçlu ilçesinden Ahmet Yiğinoğlu, geçen yıl 1 TL olan limonuna alıcı bulamadığı için zor bir süreç geçirdiğini, bu yıl kendisine şubede 7.5 TL verdiğimizi belirtti.

10 dönümlük limon bahçesinde hasada başladığını belirten Üretici Yiğinoğlu, “35 bin TL gübre ve ilaç masrafımız oldu. Bu yıl katile iyi geçti. bazı bölgelerde dolu yağdı ama bu yıl şubede 7.5 TL kar etti.” Alıcı da buldu biz de güldük” dedi.

Limon hasadını yapan ziraat personeli, dikenli kesimlerin ortasında güçlü bir iş çıkardıklarını belirterek, bu yıl verimli bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu