Ekonomi

Fed’in faiz indiriminden en çok yararlanacak ülke Türkiye olabilir

Investing.com – Yapı Kredi Yatırım’ın yayınladığı “Hassas Dengede Umutlu Bekleyiş” başlıklı hisse senedi strateji raporunda, FED’in 2024 yılında faiz indirimine başlamasından en fazla fayda sağlayacak ülkelerden birinin Türkiye olabileceği vurgulandı. .

Raporda Türkiye’nin faize duyarlılığı yüksek ekonomisi ve dış finansman ihtiyaçları öne çıkarken, ABD faiz İndirim nedeniyle maliyetlerin azalması nedeniyle bu durumun Türkiye açısından olumlu olabileceği belirtildi. “Hassas Dengede Umutlu Bekleyiş” başlıklı raporda, makroekonomik politikalarda normalleşmeye geçişin sektörel bazda bankalar üzerinde olumlu etki yaratabileceği de belirtildi. Yüksek faiz ortamında enflasyona karşı donanımlı, nakit akışı güçlü, borçluluğu düşük ve yabancı yatırımcıların daha fazla ilgi görme potansiyeline sahip hisselerin bu dönemde öne çıkacağı öne sürülürken; yiyecekhavacılık, HoldingVe iletişim, yükseliş potansiyeli beklenen dallar olarak tanımlandı.

Altınmevcut konjonktüre göre olabilir

Raporda ayrıca pahalı metallere de odaklanılıyor. Fed’inReel faiz oranlarındaki düşüşün zirveye ulaştıktan sonra da devam etmesi nedeniyle şahin tonunun geçmiş bilgilerin altında bir yükselişe işaret ettiği belirtildi.

Yapı Kredi (IS:) ise para politikasında normalleşme sürecinin devam edeceği görüşünü benimsiyor. YKBNK) Yatırım Genel Müdürü Yılmaz Arısoy’un değerlendirmesi şöyle oldu:

InvestingPro ile Yatırımlarınızı Zirveye Taşıyın!

InvestingPro ile borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara erişin! InvestingPro’yu seçtiğiniz plana göre %60’a varan indirimle almak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A , iki yıllık abonelik için INVTROZEL2 Kodu kullanabilirsiniz. 31 Ocak’a kadar geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu