Haber

Diyarbakır’da PKK saldırısında 16 kişiyi kaybeden Bayram Yaman hayatını kaybetti.

Ailesinden 2 oğlu, 1 torunu ve ağabeyinden 16 kişiyi kaybeden Bayram Yaman, 6 yıl önce Diyarbakır’ın Dürümlü mezrasında PKK’lı teröristlerin 15 ton patlayıcı yüklü kamyona düzenlediği saldırıda böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti.

12 Mayıs 2016’da Bingöl’ün Genç ilçesi Sur ilçesine bağlı Tanışık köyü Dürümlü mezrasında PKK’lı teröristlerin 15 ton patlayıcı yükledikleri kamyonu 12 Mayıs 2016’da patlatmaları sonucu 16 kişi hayatını kaybetti. . Saldırıda Bayram Yaman; Ailesinden 2 çocuk, 1 torun ve ağabey olmak üzere 16 kişiyi kaybetti. Yaman o acıyla 7 yıl böbrek hastası oldu. Diyaliz hastası Yaman dün hayatını kaybetti.

Bayram Yaman’ın yeğeni Hacı Çelebi Yaman, amcasının 2016 yılında meydana gelen olayda 2 oğlu, torunu, ağabeyi ve yeğenleri olmak üzere 16 yakınını kaybettiğini hatırlattı. Dayısının o günden beri hasta olduğunu ve böbrek hastası olduğunu söyleyen Yaman , o acıyla bugüne kadar hayatta kaldığını söyledi. Dün amcasının vefat ettiğini kaydeden Yaman, “Bizi hiçbir yetkili aramadı, arayan olmadı, soran olmadı, taziyede bulunan olmadı” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu