İş

Borusan EnBW Enerji Yılın Enerji Finansmanı Ödülünü Kazandı

Borusan ve EnBW kümelerinin ortak girişim şirketi Borusan EnBW Power, yenilenebilir enerji yatırımları ve yeni iş alanlarındaki çalışmalarıyla “Yılın Enerji Finansmanı Anlaşması” ödülünü kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Borusan Holding ve Energie Baden-Württemberg AG’nin (EnBW) ortak girişimi olan Borusan EnBW Power, Akbank, EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) / FMO (Hollanda Girişimci Kalkınma Bankası) ile çalışıyor. ) yenilenebilir enerji yatırımları ve yeni iş alanlarındaki çalışmaları nedeniyle. ), Garanti Bankası, ICBC Türkiye, Türkiye İş Bankası, Türkiye Endüstriyel Kalkınma ile imzalanan 600 milyon dolarlık finansmanla 2023 Türkiye Tahvilleri, Kredileri ve ESG Sermaye Piyasaları CEE, CIS ve Türkiye Ödülleri kapsamında “Yılın Enerji Finansmanı Anlaşması” Bankası (TSKB), Yapı Kredi. ödülü kazandı.

Şirket, sağladığı finansmanla yenilenebilir enerji yatırımları gerçekleştirerek Türkiye ve dünyanın sürdürülebilirliğine doğrudan katkı sağlayacak yeni iş alanlarında çalışmalar yapacağını, yenilenebilir enerji yatırımlarının yanı sıra yenilenebilir enerji yatırımlarının da artırılması için çalışacağını duyurdu. Bu departmanda özellikle saha görevlerinde kadınların istihdam edilmesi.

Bu finansman anlaşmasıyla şirket, 2023 Türkiye Tahvil, Kredi ve ESG Sermaye Piyasaları CEE, CIS & Türkiye Ödülleri kapsamında “Yılın Enerji Finansmanı Anlaşması” ödülünü kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Borusan EnBW Power Genel Müdürü Enis Amasyalı, şirket olarak 12 santralden oluşan yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı güç ve portföyleriyle sürdürülebilirliğe doğrudan katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti. ve şu ifadeleri kullandı:

“Paydaşlarımızın yaklaşımları doğrultusunda belirlediğimiz sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda, yaptığımız çalışmalarla müşterilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve topluma bugün ve gelecekte ekonomik, çevresel ve sosyal katma değer yaratmayı hedefliyoruz. iklim, insan ve inovasyon odak alanlarında yürütüyoruz.Aldığımız bu finansmanla iklim ve inovasyon odak alanlarında da müşterilerimiz, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve toplum için ekonomik, çevresel ve sosyal katma değer yaratmayı hedefliyoruz. “Yenilenebilir enerji branşında tarlaların kesiştiği noktada yeşil yakalı işçi ihtiyacına toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak bir çözüm geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalar kapsamında bu branşta daha fazla kadın çalışanın saha çalışanı olarak istihdam edilmesi yönünde adımlar atmaya devam edeceğiz.”

Borusan EnBW Enerji Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Murat Gördeslioğlu, “Şirketimizin elektrik üretiminde faaliyet gösteren şirketlerinin birleşme sürecinde finansman yapısını sadeleştirip kısa vadeli kredilerimizi tamamen kapatırken, aynı zamanda bir finansman kaynağı da oluşturduk” dedi. Yeni projelerimiz için bu süreç hem departmanımızın hem de Türkiye finansman piyasasının en değerli işbirliklerinden biridir.” “Şirketimizi geleceğe hazırlayan bu değerli süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.” Bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu