Teknoloji

Binlerce ChatGPT kullanıcısının bilgileri dark web’de satışa sunuldu!

Singapurlu bir siber güvenlik firmasına göre, geçen yıl bilinen yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’ye ait. 100.000’den fazla giriş sızdırıldıVe karanlık ağda işlem göreniddia edildi.

Group-IB tarafından 20 Haziran’da yayınlanan bir blog gönderisi, OpenAI’nin amiral gemisi botu için güvenliği ihlal edilmiş giriş bilgilerini içeriyor. Haziran 2022 ile Mayıs 2023 ortası arasında karanlık web pazarlarında 101.000’den fazla cihaz işlendi.açıklığa kavuşmuş.

27BİN KİMLİK BİLGİSİ MAYIS AYINDA ONLINE KARA BORSALARDA SATIŞTA

Group-IB’nin tehdit istihbaratı lideri Dmitry Shestakov, Cointelegraph’a şunları söyledi: “Group-IB tarafından analiz edilen saldırıya uğramış cihazlardan günlük sayısı”dedi ki.

Shestakov, “Her günlük, ChatGPT için en az bir oturum açma kimlik bilgisi ve şifre kombinasyonu içeriyordu.”ekledi.

Mayıs 2023’te ChatGPT Hakkında 27.000 kimlik bilgisiçevrimiçi karaborsalarda satışa sunulmaktadır.

SORUN CHATGPT ALTYAPISINDAN KAYNAKLANMAZ

Asya-Pasifik bölgesinin, geçtiğimiz yıl içinde satışa sunulan en yüksek miktarda ele geçirilmiş oturum açma bilgilerine sahip olduğu söyleniyor ve kabaca 100.000 sayının yaklaşık %40’ını oluşturuyor.

Hindistan merkezli kimlik bilgileri, 12.500’den fazla kişiyle genel sıralamada ilk sırada yer alırken, Amerika Birleşik Devletleri yaklaşık 3.000 kişiyle internette en çok oturum açan altıncı ülke oldu. Fransa, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra yedinci ve Avrupa’da birinci sırada yer aldı.

Group-IB’de tehdit istihbaratı başkanı Dmitry Shestakov, Kayıtlı ChatGPT kimlik bilgilerini içeren algılanan günlükler, bunun ChatGPT altyapısındaki rastgele bir zayıflıktan kaynaklanmadığını gösterdi.

KAYNAK: HAEBR7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu