Ekonomi

Amerika’da Girişimciler Neleri Düşünmeli?

Bugün birçok girişimci Amerika için adım atmak istiyor. Ancak her işte olduğu gibi bu işin de bazı zorlukları vardır. SDN kurucusu Hakkı Alkan, bu görselde Bakkal’ın kurucusu ve CEO’su Murat Karslıoğlu ile ilgili dikkat çekici bir noktaya değiniyor. İkili, girişimcilerin nelere dikkat etmesi gerektiğini konuşuyor.

Dünyaya açılmak isteyen girişimciler nelere dikkat etmeli?

ABD son dönemde dış pazarlara açılarak büyümek isteyen girişimciler için değerli ülkelerden biri haline geldi. Ancak hem operasyonel hem de finansal açılım yapan çok sayıda Türk şirketi var. Bu videoda SDN’nin kurucusu Hakkın Alkan, Bakkal’ın kurucusu ve CEO’su Murat Karslıoğlu ile girişimcilik hakkında bilgiler paylaştı.

İstanbul, Kırgızistan, Kaliforniya ve Tel Aviv’de ofisleri bulunan ve bir Türk girişimci tarafından hayata geçirilen Bakkal, B2B2C pazaryeri ve dağıtım platformu olarak hizmet veriyor. Şirket, uluslararası eserlerin ABD pazarında satışına aracılık ederken, aynı zamanda eserleri kullanıcıların kapısına kadar getiriyor.

Hangi katlanabilir telefon kimin için? Galaxy Z Fold5 ve Flip5

Bu görselde, hep en iyi yönlerden bahsetmek yerine, girişimciliğin zorlukları hakkında da bilgiler yer alıyor. Murat Karslıoğlu, görselde pazarlama, satış ve mühendisliğin değerli olduğunu belirtti. Ama en değerli noktanın sevdiğiniz insanlarla çalışmanın daha değerli olduğunun altını çiziyor.

Ayrıca Karslıoğlu, Türk girişimcilerin Amerika’da neden başarısız olduğuna dair de bilgi verdi. Girişimcilerin işine yarayacak pek çok bilginin yer aldığı videoda, girişimcilik sürecinde yapılması gerekenler ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda birçok bilgi yer alıyor.

Peki, Amerika’da girişimcilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce girişimciler nerede hata yapıyor? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

derbent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu