Haber

AK Parti’li Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’na operasyon eleştirisi

Zonguldak’ta Türkiye Yüzyılı şehir buluşmaları programında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Terörle mücadelede CHPiçinde vatansever insanlar olduğunu, bu konuda mücadelenin yanında olan insanlar olduğunu gayet iyi biliyoruz. Onun için de Kılıçdaroğlu CHP’si ne yazık ki bu yoldan ciddi anlamda uzaklaşmış vaziyettedir” dedi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programı hasebiyle Zonguldak’a geldi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Terörle gayrette ülkeye dayanak olma noktasında muhalefetin tavrını eleştiren Hamza Dağ, “Geçtiğimiz iki haftalık süre zarfında gelişmelere baktığımızda ne yazık ki bir süredir devam eden bir muhalefetin bazı konulardaki ve özellikle terörle mücadele konusundaki iktidara veya terörle mücadelede ülkemize destek olma noktasında ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıya olduğumuzu, olduğunu görmüş oluyoruz” diye konuştu.

“CHP Genel Başkanı’nın bu operasyona yönelik hiçbir açıklama yapmadıklarını görmüş olduk”

Suriye’nin kuzeyinde terör devleti oluşturmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini her fırsatta dile getirdiklerini anlatan Hamza Dağ şöyle devam etti:

“Suriye’nin kuzeyinde hudutlarımızda bir terör devleti oluşturmak isteyenlere karşı buna fırsat vermeyeceğimizi her ortamda lisana getirmiştik. Pençe-Kılıç operasyonu ile buradaki birinci adım da atılmış oldu. Neredeyse çok kolay mevzularda dahil açıklama üstüne açıklama yapan, borsadaki artıştan rahatsız olup bundan ötürü açıklama yapan ya da dolar kurunun sabit kalmasının sebepleri üzerinden uzun uzun açıklamalar yapan CHP Genel Lideri ve sözcülerinin bu yapılan operasyona yönelik hiçbir açıklama yapmadıklarını; yapılan kimi açıklamaların da çok cılız noktada olduğunu ne yazık ki görmüş olduk. Hem 2015 seçim beyannamesinde hem 2018 seçim beyannamesinde CHP’nin terörle etkin mücadele yapacağını, Suriye’nin kuzeyinde bulunan bölgede de faal çaba yapacağını tabir ettiğini görüyoruz. Bakalım 2023 seçim beyannamesinde bunu ortaya koyma durumları kelam konusu olacak mı? Tabi son periyotta ortaya çıkan tablo değil. Ne yazık ki hem PYD terör örgütünü terör örgütü görmeme noktasındaki hareketleri birebir vakitte Suriye’nin kuzeyle alakalı ülkemize gelebilecek terör hadiseleriyle ilgili tezkereye ‘hayır’ oyu vermiş olmaları, bunların hepsi açıkçası burada CHP’nin bu noktadaki bir süreç noktasında duruşunu gösteriyor. Onun için terörle gayrette CHP içinde vatansever beşerler olduğunu, bu mevzuda gayretin yanında olan beşerler olduğunu çok yeterli biliyoruz. Onun için de Kılıçdaroğlu CHP’si ne yazık ki bu yoldan önemli manada uzaklaşmış vaziyettedir.”

“Ortada iki gemi var. Birisinin rotası nettir”

Altılı masanın Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki kamuoyunda bir tartışma sürdüğünü ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Türkiye Yüzyılı vizyonuna ilişkin de şöyle dedi:

“Altılı masanın cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kamuoyunda bir tartışma yürümektedir ancak AK Parti olarak bizim o taraftaki cumhurbaşkanı adayının kimin olacağı konusunda asıllı olarak bir takibimiz kelam konusu değildir. Ortada iki tane gemi vardır. Bu gemilerden birisinin rotası nettir. Hem memleketler arası alanda, son Rusya-Ukrayna savaşıyla, Türk devletleri teşkilatıyla birlikte, Afrika açılımı üzere birçok hususta rotası hem bu ülkenin ulusal, yerli noktadaki menfaatlerini gözeten, memleketler arası alanda da bu ülkenin prestijini, milletin refah düzeyini yükselten bir rota üzerinde yürümektedir. Artık yeni yüzyıla girerken diyoruz ki ‘Buyurun hep beraber bu dönemi Türkiye Yüzyılı olarak dünyada ortaya koyalım. Yani 2001’de yola çıkarken artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak derken artık bugünden sonra yola devam ederken dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Daha adil bir dünya mümkün. Dünya beşten büyüktün sözünü adım adım hayata geçirelim. Türkiye Yüzyılı’nın genel çerçevesini Ankara’da Kapalı Spor Salonu’nda söz ettik. Ancak demedik ki budur Türkiye Yüzyılı. Gelin Türkiye Yüzyılı’nı genel çerçevenin yanında içini daima birlikte dolduralım.” – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu